Działania

CZERWIEC 2013

Zaczynamy! Początek projektu to liczne obowiązki administracyjne, ale i wielka radość z otrzymanego grantu. Trzymajcie kciuki, przed nami 18 miesięcy pracy!

 

LIPIEC - WRZESIEŃ 2013

To okres przygotowań koncepcyjnych, zbierania materiałów, intensywnych prac zespołu badawczego. Wyniki badań w postaci raportów będą znane dopiero jesienią 2014.

 

PAŹDZIERNIK 2013

Z początkiem października organizujemy w Krakowie 2-dniowe szkolenie dla koordynatorek regionalnych, odpowiedzialnych m.in. za realizację badań kwestionariuszowych i badań fokusowych w całej Polsce! Zachęcamy do obejrzenia krótkiego spotu, nagranego podczas spotkania. Poznajcie nasze koordynatorki!

 

 

LISTOPAD – GRUDZIEŃ 2013

W całej Polsce trwają badania ankietowe, prowadzone przez nasze koordynatorki. Zainteresowanych, zapraszamy do zapoznania się z treścią ankiety w języku migowym:

 

 

STYCZEŃ 2014

Za nami już 6 miesięcy pracy! Obecnie startujemy z organizacją wywiadów fokusowych, które w ciągu 2 najbliższych miesięcy będą odbywały się we wszystkich większych miastach Polski. W badaniu będą mogli wziąć udział artyści oraz osoby silnie związane z działalnością kulturalno-artystyczną.

 

LUTY 2014

Wywiady fokusowe trwają, nasze koordynatorki dzielnie pracują! Do tej pory odwiedziliśmy Kraków, Lublin, Warszawę, Poznań, Łódź, Białystok, Szczecin, Rzeszów, Olsztyn, Katowice i Stalową Wolę. Kolejne miasta czekają.

 

MARZEC 2014

W marcu zakończyliśmy przeprowadzanie wywiadów fokusowych. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom, które pomogły w ich organizacji, a przede wszystkim dziękujemy osobom, które uczestniczyły w badaniach- Wasze opinie są dla nas bezcenne!

Krótkie podsumowanie:

Raz jeszcze za ten wielki wysiłek organizacyjny wszystkim bardzo dziękujemy! Teraz naukowcy przystępują do analiz. Na wyniki badań musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy…

KWIECIEŃ 2014

 

Z końcem tego miesiąca finalnie zakończyliśmy badanie ankietowe. Ufff… Nie było łatwo naszym regionalnym koordynatorkom dotrzeć do tak szerokiej grupy osób, które dodatkowo musiały spełnić kryteria badawcze związane z płcią, wiekiem, miejscem zamieszkania… Mimo licznych trudności, udało się! W naszym badaniu ankietowym wzięło udział ponad 800 osób. Dziękujemy!!!

 

MAJ 2014

 

Naukowcy analizują, a my dzielnie pracujemy! Od stycznia właściwie trwają przygotowania do Festiwalu Poezji Miganej, który odbędzie się za miesiąc w Krakowie oraz Laboratorium Kultury Głuchych, które zostało zaplanowane na lipiec w Katowicach. Chcecie wiedzieć więcej o przygotowaniach, zapraszamy na naszego Facebooka.

 

 

CZERWIEC 2014

 

To dla nas jeden z najważniejszych miesięcy w trakcie trwania całego projektu. Ogromnym wysiłkiem całej grupy ludzi mieliśmy okazję uczestniczyć w niebywałym wydarzeniu, pierwszym organizowanym na taką skalę w Polsce: Festiwalu Poezji Miganej, który odbył się 28 czerwca w Krakowie, w Centrum Kultury Rotunda. Wszystkie szczegóły dotyczące Festiwalu znajdują się w odpowiedniej zakładce. Zapraszamy do lektury.

 

 

LIPIEC 2014

Kolejną odsłoną prezentacji twórczości osób g/Głuchych, było Laboratorium Kultury Głuchych zorganizowane w Katowicach,

w Klubie Katofonia. 

Więcej informacji znajduje się w zakładce Laboratorium w Katowicach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć :)

 

 

SIERPIEŃ - WRZESIEŃ 2014

Intensywne prace zespołu badawczego wciąż trwają… 

Godziny analiz zabranego materiału będziemy prezentować już za miesiąc. Trzymajcie kciuki :)

A my jesiennymi wieczorami wspominamy Festiwal i Laboratorium planując kolejne wydarzenia w ramach projektu.

 

 

PAŹDZIERNIK - LISTOPAD 2014

Panie i Panowie! Mamy zaszczyt zaprezentować pierwszy z pięciu raportów, przygotowanych w ramach projektu.

 

 

GRUDZIEŃ 2014

Promocja trwa! Staramy się dotrzeć z wynikami badań do jak najszerszego grona osób, wysyłając informacje o projekcie do różnych instytucji, jst, ngo… Wy też możecie przyłączyć się do tych działań, serdecznie zachęcamy!