Kurs e-learningowy

Jeśli chcesz uzyskać bezpłatny dostęp do kursu, wypełnij formularz zgłoszeniowy TUTAJ

 

Zespół Fundacji Między Uszami stworzył dla Ciebie jedyny w swoim rodzaju kurs e-learningowy na temat Kultury Głuchych. Pracowaliśmy nad nim od lipca do listopada 2020 r. dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci. Ten bezpłatny kurs jest skierowany zarówno do osób niesłyszących, jak i słyszących. Zapoznaj się z informacjami o kursie, a następnie zapraszamy do jego przerobienia lekcja po lekcji.

CELE KURSU

 

 

ODBIORCY KURSU

 

 

ZAKRES MERYTORYCZNY KURSU

 

Treści w kursie przekazywane są za pomocą tekstu pisanego i filmów z lektorem PJM. Filmy te wzbogacone są o zdjęcia i grafiki ilustrujące omawiane fragmenty, mają możliwość włączenia napisów, zmiany szybkości transferu i udostępniania. Do kursu stworzono ponad 40 filmów, każdy z nich trwa od 1 do 2,5 minut. Łącznie wszystkie filmy w PJM do kursu trwają ok. 65 minut. Kurs został podzielony na następujące Moduły i Lekcje:

 

 

Moduł 1. Historia Kultury Głuchych

 

 

Przykładowa lekcja:

 

Moduł 2. Współczesność Kultury Głuchych

 

 

Przykładowa lekcja:

 

 

Moduł 3. Charakterystyka głuchoty i zasady komunikacji z głuchymi

 

 

Przykładowa lekcja:

 

WYWIADY

 

W ramach projektu powstały 4 wywiady ze znanymi osobami w środowisku głuchych, które opowiedziały o różnych aspektach KG. Powstało łącznie ponad 60 min. wywiadów, które trwają ok. 15-18 minut. Każdy z nich został poddany transkrypcji i umieszczony na stronie projektu oraz YouTube Fundacji wraz z tłumaczeniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Każdy z wywiadów składa się z następujących pytań:

 

 

PROMOCJA KURSU NA FACEBOOKU

 

Wszystkie posty związane z kursem, które opublikowaliśmy na FB Między Uszami oznaczyliśmy następującymi hashtagami: #KulturaGłuchychWczorajiDziś #Kulturawsieci #Elearning #KursOnline #Głusi – Poszukaj, może znajdziesz coś ciekawego ;)

 

Jeśli chcesz uzyskać bezpłatny dostęp do kursu, wypełnij formularz zgłoszeniowy TUTAJ

 

ZESPÓŁ

 

Ten projekt stworzyły następujące osoby:

 

 

FINANSOWANIE